Tvrdnutí břicha a jeho napětí během dne. Je to normální? Kdy už to řešit se svým gynekologem?

Zodpovězené
13. led 2024

Dobrý den,

jsem 28. tt a poslední 2-3 dny mám napnuté břicho téměř celý den. Začala jsem brát volně prodejné magnesium, ale má pouze 90 mg v jedné tabletě. Taktéž cítím celý den velmi intenzivně pohyby miminka hlavně ve vyšších místech dělohy. Přijde mi, že miminko téměř není v klidu. Někdy mám pocit, že je děloha opravdu stažená, ale nezaznamenávám intervaly stažení a uvolnění, jen napnutí celého břicha a občas bolest nad močovým měchýřem.

Nevím, zda je toto normální. Kdy už bych to měla řešit se svým gynekologem?

Byla jsem na kontrole právě před 3 dny, kdy bylo vše dle doktorky v pořádku.

Mockrát děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám nezabírá magnezium, pak je vhodné vyhledat péči fyzioterapeutky nebo komunitní porodní asistentky. Může se jednat o zvýšené napětí, které je pomocí měkkých technik dobře ovlivnitelné.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová