6+0 bez srdeční akce. Je možné, že i když ovulace nebyla posunuta, tak vše bude v pořádku a už by mohlo být srdíčko?

Zodpovězené
8. únor 2024

Dobrý den,

dne 30.01. 2024 jsem byla u gynekologa na první prohlídce a dle ms jsem byla 6+0. Jsem si jistá, že ovulace proběhla 1.1. 2024, jelikož 31.12. 2023 jsem měla bolesti a ovulační test pozitivní. 2.1. 2024 jsem byla na preventivní prohlídce a tam mi gynekolog dle volné tekutiny potvrdil, že ovulace opravdu proběhla. Těhotenský test jsem měla slabě pozitivní už 9.1. 2024 a pan gynekolog dnes těhotenství potvrdil, byl vidět gestační váček a v něm jakási bílá tečka (asi žloutkový váček), ale bez srdeční akce a říkal, že se mu to zdá trošičku menší. Docela mě to znervóznělo vzhledem k tomu, že ta ovulace byla opravdu toho 1.1. 2024. Na další kontrolu jsem objednaná za 14 dní.

Je možné, že i když ovulace nebyla posunuta, tak vše bude v pořádku a už by mohlo být srdíčko?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

variabilita v růstu v počátku gravidity dokáže být hodně velká, takže vydržte do další kontroly. Nic jiného než vyčkat a věřit, že příroda ví, co dělá, nezbývá. Pokud byste začala krvácet, zajděte na kontrolní ultrazvuk dříve.

Držím palce!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz