Světlá stolice u 14 měsíčního dítěte. Čím je způsobena?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

dcera (14 měsíců, ještě kojená) mívá občas dost světlou stolici. Vypadá jako s příměsí žluči. Vždy je taková jen jedna stolice a pak třeba další 4 normální.

Je to v pořádku?

Čím je to způsobeno?

Děkuji

Dobrý den,

potřebovala bych vědět, jak je dcera krmená a jaké má příkrmy, abych mohla zhodnotit stolici. Také jestli neužívá nějaké léky, byliny, potravinové doplňky apod.

V případě světlé stolice je to právě naopak, že v ní žluč chybí. To by se ale nejspíš týkalo každé stolice.

MUDr. Pavlína Koucká
dětská lékařka