Přirozené otěhotnění s endometriózou a jedním vejcovodem. Je šance?

Zodpovězené
21. únor 2024

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se zeptala na Váš názor a zkušenost.

Bude mi 34 let, rok se s partnerem snažíme o miminko a před čtvrt rokem mi byl odebrán neprůchozí vejcovod a odstraněné srůsty, endometrióza III. stupně. Nyní mám obavu, že vzhledem k bolestem břicha i mimo cyklus se endometrióza vrací.

Myslíte, že je šance na přirozené otěhotnění nebo raději nemáme čekat a vrhnout se hned na IVF?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

potřeboval bych vidět ultrazvuk, ale vzhledem k tomu, že máte bolesti, bych s IVF neotálel.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz