2x zamlklý potrat - vyšetření na imunologii. Doporučil byste ještě doplňující vyšetření reprodukčním imunologem?

Zodpovězené
8. kvě 2024

Dobrý den,

mám za sebou 2x zamlklý potrat, vždy byla potvrzena srdeční aktivita, ale v 6. tt se embryo přestalo vyvíjet. Otěhotnění se vždy povedlo velmi rychle, cca po 2 - 3 měsících. Je mi 39 let. Máme za sebou genetické vyšetření páru, vše v pořádku.

Zároveň jsem byla na vyšetření na imunologii (ne reprodukční), kde byly dělány následující vyšetření:
biochemie: CRP, RF, ALT, AST, FW - v normě
KO + dif: v normě
Hormony: TSH, anti TPO, anti TG - v normě
Ige: v normě
Humorální imunita: IgG, IgA, IgM - v normě
Buněčná imunita - v normě
ANA IgG negativní
ENA screen negativní
Tkan. transglutamináza IgG, IgA negativní
Reprodukce Ab: Ovaria IgG, Spermie IgG, Zona pellucida IgG negativní
Anti Mullerian hormon - 1,32

Doporučil byste ještě doplňující vyšetření reprodukčním imunologem?

Děkuji moc.

Dobrý den,

pro vyšetření imunologem nevidím důvod. Ve věku 39 let je velká většina zmlklých těhotenství způsobena špatnou genetickou výbavou embrya. Ovariální rezervu máte v pořádku.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz