Je nutné IUI?

Zodpovězené
28. led 2024

Dobrÿ den,

chtěla bych se zeptat...Snažíme se rok o miminko. Přesně víme, kdy je ovulace a i přesto se nedaří. Manžel má dobrý spermiogram a já jsem taky v pořádku.

Je nutné zkoušet IUI? Není to ztráta času?

Vždyť manžel mě "inseminuje" každý měsíc ve správný čas 😁 (rozmezí 6 plodných dní, 3x sex), a přesto se takto nedaří. Já 36, on 45.

Není lepší rovnou zkusit IVF nebo ISCI?

Jaký je prosím rozdíl úspěšnosti u těchto dvou metod a doporučil byste některou z nich?

Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

pokud se snažíte více než rok, tak bych to začal už řešit na nějaké klinice. Máte průchodné vejcovody?

IUI má obecně úspěšnost okolo 10 %.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz