Změna antikoncepce a dlouhé krvácení. Co dělat?

Zodpovězené
2. bře 2024

Dobrý den,

gynekolog mi změnil antikoncepci po 8 letech. Jak jsem ji začala užívat tak už druhý měsíc v kuse krvácím - ne silně jako u klasické menstruace, ale není to ani špinění.

Změnit antikoncepci nebo vydržet a přejde to?

Termín mám ke gynekologovi až za měsíc.

Děkuji

Dobrý den,

předpokládám, že se bavíme o kombinované hormonální antikoncepci. Někdy to tak může při změně přípravku být. Nevšímejte si toho a snažte se brát pilulky maximálně pravidelně - plus mínus 1 hodina - a hlavně pokračujte v užívání. A také si udělejte těhotenský test, ať vyloučíte krvácení v těhotenství. A kontrola za měsíc u gynekologa stačí. Jistě se neděje nic vážného.

Přeji Vám krásný den!
MUDr. Vladimíra Bernátková
gynekolog, porodník