Existuje antikoncepce bez denního užívání pilulek a se složkami na přírodní bázi?

Zodpovězené
25. bře 2024

Dobrý den,

léta jsem antikoncepci neužívala, protože jsem nebyla jejím velkým zastáncem. No v posledním období zvažuji její nasazení. Mám 38 let a tři děti. Menstruační cyklus mám pravidelný, i když v posledních měsících při jeho nástupu zažívám muka v podobě pocitu žaludku jako na vodě, bolesti hlavy, křížů atp. Pokud by mi dokázala antikoncepce odbourat nebo zmírnit tyto stavy, byla bych šťastná.

Chtěla bych však užívat antikoncepci, která není ve formě denního užívání pilulek a je co nejvíce přiblížena přírodní formě.

Existuje vůbec taková na dnešním trhu?

Naposledy jsem antikoncepci užívala před více než 20 lety.

Děkuji krásně za radu.

Dobrý den,

na trhu je nový přípravek s estrogenem na bázi přírodního estrogenu, ale je to pilulka, která se užívá každý den. Jiná možnost jsou přípravky, které se zavádějí do pochvy - antikoncepční kroužek - zavádí se jednou za 3 týdny nebo je to antikoncepční náplast, která se lepí jednou týdně na kůži.

Upozorňuji, že pokud je Vám 38 let a chcete užívat kombinovanou hormonální antikoncepci, nesmíte být kuřačka.

Přeji Vám krásný den!
MUDr. Vladimíra Bernátková
gynekolog, porodník