Antikoncepce Azalia užívaná bez přestávek. Je to v pořádku?

Zodpovězené
6. bře 2024

Dobrý den,

v létě 2018 jsem porodila, kojila jsem přes 2 roky, v podstatě od porodu beru antikoncepci Azalia, beru ji bez přestávek a tudíž nemenstruuji. Podle mé gynekoložky je to takto v pořádku. Jaký na to máte názor vy?

Jsou zde nějaká úskalí?

Anebo tím, že je to antikoncepce pro kojící ženy, tak je o něco šetrnější?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud už nekojíte, můžete změnit Azalii za kombinovanou antikoncepci, tj. s obsahem estrogenu i gestanu. Je pro vás lepší v tom, že budete mít lepší náladu, pleť i libido.

Samozřejmě. pokud nemáte kontraindikaci užívání kombinované hormonální antikoncepce. O konkrétním výběru se poraďte s Vaší gynekoložkou.

Přeji Vám krásný den!
MUDr. Vladimíra Bernátková
gynekolog, porodník