Závislost na cukru. Jak z toho ven?

Zodpovězené
2. únor 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s ne příliš typickou situaci. Jsem závislá na cukru. Každý den spořádám velké množství cukrovinek - oplatky, čokoláda. Nápoje nesladím, ovšem mlsala bych. Od dětství mám vyšší hmotnost než vrstevníci a nelepší se to.
Starosti na mateřské také moc nepomáhají - první cesta při stresu vede k dobrotám.
Momentálně navíc kojím.
Snaha o lepší jídelníček dlouhodobě nefunguje. Měla jsem jídelníček od specialisty, a to jsem také dlouhodobě nevydržela bez komerčních sladkostí.

Jak z toho ven?

Děkuji za rady.

Hezký den,

velmi se omlouvám, ale otázka je spíše pro výživového poradce. Závislost na cukru sice je zavislostí, nikoliv však v takovém slova smyslu, jako závislost na alkoholu či drogách. Funguje to celé jinak a já, ačkoliv bych jako "laik" z hlavy pár základních rad vyhrabala, jako odborník na problematiku závislostí si neodvážím takto radit. Raději 🙂

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová