V čem podnikat? Jak najít díru na trhu?

Zodpovězené
29. čer 2022

Dobrý den,

pracuji klasicky na směny ráno/odpoledne, ale už jsem z toho po 14 letech dost vyhořela a práce mě nebaví. Strašně ráda bych rozjela něco svého, abych mohla být doma, popř. někam vyrazit, plánovat si čas podle sebe a zakázek, zákazníků a nemusela dělat to, co mě nebaví.

Jenž problém je v tom, že vůbec nevím, v čem začít podnikat a jak vlastně na to?

Ve volném čase, kterého mám při dětech a práci fakt málo, ráda tvořím různé věci - maluji si na hrníčky, talířky, sem tam něco uháčkuji, ušiju na mini stroji atd. a docela mě to i baví. Jenže mám pocit, že takovýchto tvořitelů je už strašně hodně a lidé jsou už toho přesyni. Tak vůbec nevím...

Díky za radu a nasměrování.

Katka

Dobrý den,

díky za skvělou otázku. Tohle řeší hodně lidí.

Doporučuji začít důkladným sebepoznáním, abyste objevila, co je vlastně to vaše TO.

🟡Sepište si:

  • Silné stránky - na těch pak budoucí podnikání budete stavět,
  • slabé stránky - na něch naopak podnikání stavět nebudete (výhoda podnikání je ta, že si to nastavíte úplně podle sebe, takže se vyhýbejte tomu, co vám nejde a nebaví Vás).
  • v čem jste dobrá - zkuste napsat 100 věcí. Pište je klidně dlouhou dobu. A napište tam všechno (umím uvařit svíčkovou; nenaštvu se na děti, když ječí; umím dát podporu kamarádce při rozvodu atd.),
  • co milujete - opět 100 věcí (vstát jako první; zacvičit si; chodit bosá; organizovat akce atd.)
  • co Vás bavilo jako dítě,
  • jaké jsou vaše životní hodnoty, co je pro Vás důležité, co chcete světu přinášet,
  • jak vypadá Váš ideální den - ve světě, kde je všechno možné,
  • jak vypadá Vaše ideální práce - ve světě, kde je všechno možné.

K sebepoznání Vám může pomoci i tento článek: https://mentorkalucie.cz/ikigai-pro-podnikani-m...

A pokud byste s tím potřebovala pomoci, je možné využít individuální spolupráci se mnou a najít vaše TO. Pro více informací koukněte tady: https://mentorkalucie.cz/produkt/najdi-podnikat...

🟡👉 Až budete mít vše sepsáno, dejte si týden odstup a potom se znovu podívejte do svých poznámek. Co se tam opakuje? Co z toho vyplývá?

👉 Nenechte se odradit, pokud vám vaše představa přijde idealistická nebo nereálná. Tohle je první fáze. Druhá fáze je najít, jakým způsobem z toho udělat podnikání.

🟡 Na vybudování podnikání je fajn sledovat další podnikatele a učit se od nich:

Díky ní se vyhnete několika drahým chybám v začátcích.

A online kurz Rozjeď své podnikání online: https://mentorkalucie.cz/produkt/rozjed-sve-pod...

Pokud byste měla jakékoliv otázky, ozvěte se: https://mentorkalucie.cz/kontakt/

A hodně úspěchů v hledání oblasti pro podnikání!

Lucie Dědková
máma a úspěšná podnikatelka
www.mentorkalucie.cz