Opakující se mykózy. Co s tím?

Zodpovězené
7. kvě 2021

Dobrý den,

jsem už naprosto zoufalá. Už rok se mi opakuje neustále svědění pochvy. Ze stěru vždy vyjdou kvasinky. Ze začátku jsem na radu lékaře zkoušela Rosalgin a Jenemazol. Bohužel vše pomohlo na opravdu krátkou dobu. Dostala jsem i tablety Mycomax a též bez většího efektu. Pak jsem měla chvilku klid. Ale teď už mě to zase asi tři měsíce s krátkými přestávkami trápí.
Má nová lékařka mi řekla, ať si zakoupím Gynellu zavádějící tablety a pěnu. Zatím používám krátce. Nicméně nemám téměř žádný výtok.

Je to u kvasinek normální?

Spíš mě trápí ukrutná suchost. Nemáte prosím nějaký tip, co s tím?

Vyzkoušela jsem už kde co, ale nic mi nepomohlo na delší dobu.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

potřeboval bych vědět o Vás víc. Pokud Vám nedělali mikroskop (to nedělá skoro nikdo, i když je to základní vyšetření), nejsou jisté ani ty kvasinky (ve výtěru je má asi 1/3 žen). Navrhuji zkusit Gynimun rapid 1-2 balení (co to udělá) a pak se mi, pokud chcete, kdyžtak ozvěte na další (jiri.emmer(zavináč)gmail.com).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň