Je citrónová limonáda s mátou v těhotenství nebezpečná?

Zodpovězené
1. dub 2022

Dobrý den,

kamarádka si jako těhotná objednala citrónovou limonádu, ale jelikož v ní byla máta, odmítla ji vypít.

Opravdu je to problém?

Já jsem to nikdy neřešila, tak abych do budoucna věděla.

Děkuji

Hezký den přeji,

mohu Vás i Vaši kamarádku uklidnit, limonáda s obsahem máty nemůže mít na těhotenství vliv. To by jí musela vypít několik litrů, aby tu nějaké malinké riziko bylo. Ostatně, v malých dávkách se máta dává i do průmyslových čajových směsí pro těhotné. Je sice pravda, že pro fytoterapeutické užívání máty v těhotenství nejsou k dispozici bezpečnostní data, a proto se nedoporučuje, ale to se jedná o dávky nad 1 g sušené máty připravované zatepla jako čaj. Z limonády opravdu mít strach nemusíte.

S pozdravem

Jan Martin

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz