Bolesti kloubů. Existují nějaké bylinky?

Zodpovězené
29. dub 2022

Dobrý den,

existuje prosím něco na bolesti kloubů?

Bolí mě ramena, na rtg počínající artróza, s tím se léčím. Teď mě začínají bolet i jiné klouby a na loktech mám ložiska suché, svědící, loupající se kůže, tak mě napadlo, jestli by třeba nějaká čistící kůra nepomohla.

Děkuji

Hezký den,

artróza je obvykle způsobena opotřebením kloubních ploch a často bývá doprovázena zánětem, který způsobuje bolest a potíže s pohybem. U těchto problémů se uplatňují hlavně bylinky s protizánětlivým efektem. U kloubních zánětů je to například harpagofyt poléhavý pocházející z Afriky. Jeho kořen se užívá mimo jiné i při degenerativních změnách pohybového aparátu. Má velmi hořkou chuť, takže příjemnější je spíše užívání extraktu v podobě želatinových tobolek. Dávka by měla odpovídat asi 1,5 až 2 g kořene za den.

Na povrchové projevy zánětu se mně osobně osvědčuje použití konopného oleje s nízkým obsahem CBD ( 0,5% ), a také olej z šípkových semen. Těmito oleji se místo potírá 1 až 2x denně.

Mějte se fajn a ať se Vám to zlepší.

S pozdravem

Jan Martin

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz