Bylinky a kojení. Můžu poprosit o názor?

Zodpovězené
1. dub 2022

Dobrý den,

prosím o názor na užívání bylinných čajů v době kojení, kojení starších dětí, např. kopřiva, bříza, bez, smetánka, pýr řepík,....

Děkuji

Hezký den,

to je velice složitá otázka. Některé byliny můžou skutečně uškodit a jsou rizikové, ale daleko více je takových, u kterých prostě nemáme ověřenou jejich bezpečnost při kojení. Výpis těchto bylin by byl velmi dlouhý a patří mezi ně i byliny, které jste jmenovala.

Pokud chcete při kojení pít bylinné čaje, spolehnul bych se na směsi průmyslově vyráběné, které jsou speciálně pro kojící ženy určeny (např. Leros čaj pro kojící + BIO). Případně užívejte v rozumném množství byliny, které se v těchto čajích vyskytují. Je to například fenykl, kmín, jestřabina, máta, rooibos, kopr, pískavice, anýz nebo šípky.

S pozdravem

Jan Martin

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz