Levnější autosedačka 15-36 kg do druhého auta. Jakou byste doporučil pro příležitostný převoz?

Zodpovězené
30. bře 2023

Dobrý den,

můžete mi poradit autosedačku 15-36 kg do auta k babičce a dědovi (Škoda Octavia) pro příležitostný převoz?

Z tohoto důvodu bych ráda koupila novou, ale levnější variantu cca do 2 500 Kč (než kupovat bazarovou). V sedačce by se střídal syn 6 let, 118 cm, 18 kg a dcera 4 roky, 104 cm, 16 kg.

V našem autě máme pro syna Cybex Solution Z i-fix (2020) a dcera Britax Römer Safefix plus a bude přecházet do Britax Römer Kidfix i-size (2023).

Mockrát děkuji za odpověď.

Lenka

Dobrý den,

pokud opravdu chcete i dcerku již poutat pouze 3bodovým pásem auta, pak bych pro obě děti doporučil Britax Discovery Plus (tam jsme tedy nad limitem, ale myslím, že stojí za to si trochu připlatit pro bezpečí) nebo Zopa Scale. Levnější by pak mohla být ještě Britax Adventure Plus, ta však není isofixová.

Je pak důležité hlídat (aby když děti z autosedačky vystoupí a auto pojede už bez nich), aby sedačka byla vždy připoutána 3bodovým pásem a nebo uložena do zavazadlového prostoru auta.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz