Autosedačka RÖMER King II LS - polystyren pod hlavovou opěrkou je prasklý. Jak moc má tato vada vliv na funkci? A je v tomto stavu sedačka prodejná?

Zodpovězené
15. bře 2024

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. Chystáme se prodat autosedačku RÖMER King II LS 9-18 kg, jelikož z ní syn již vyrostl a dnes, když jsme ji vyndali z auta a sundali z ní potahy na vyprání, jsme zjistili, že polystyren pod hlavovou opěrkou je prasklý (viz foto, přelepeno izolepou). Vůbec nevíme, jak a kdy se to stalo, sedačka byla kupována nová, nikdy jsme nebourali.

Nicméně mě zajímá, jak moc má tato vada vliv na funkci a zda je v tomto stavu sedačka prodejná. Případně zda lze někde tento polyester zakoupit nový.

Moc děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Polystyren jako takový, by prasknutý být neměl. Je součástí bezpečnosti sedačky samotné. Jak velké je to bezpečnostní riziko u této konkrétní sedačky Vám určitě dokáže zodpovědět nejlépe dovozce značky Britax Römer. Kontaktujte jej prosím na adrese info@babydirekt.cz, přiložte jim tam foto a určitě Vám dokážou pomoci.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz