Ureaplasma urealyticum. Čím může být špinění způsobeno? Lze mít při léčbě sex s ochranou nebo vůbec?

Zodpovězené
3. únor 2024

Dobrý den,

už asi 3 měsíce v kuse malinko špiním. Od července mám antikoncepci Sayana, od začátku jsem byla bez menstruace, pak jsem začala špinit. Na začátku ledna jsem byla u svého gynekologa, na ultrazvuku bylo vše v pořádku, dostala jsem Lenzzeto, vzali mi stěry a vyšla vyšší hodnota ureaplasma urealyticum. Vše mi bylo sděleno jen po telefonu, prý tam toho nemám moc. Dostala jsem antibiotika pro sebe i pro partnera, ale prý to špinění není z toho. I po užívání Lenzzeto spreje špiním pořád.

Čím by prosím to špinění mohlo být způsobeno?

Je to nepříjemné, sice je to opravdu jen malinko, ale každý den.

A ještě prosím ohledně toho ureaplasma, po dobu léčby je možnost mít pohlavní styk s ochrannou nebo vůbec?

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

v případě špinění při užívání hormonální antikoncepce je možno diskutovat se svým gynekologem o změně preparátu s vyšší dávkou estrogenních hormonů.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz