Transformační zóna na děložním čípku. Je to fyziologický nález?

Zodpovězené
4. bře 2024

Dobrý den,

jsem těhotná a v těhotenské průkazce mám uvedeno: kolposkopie - nález - TZ.

Nikde jsem se nedočetla, jestli je nález transformační zóny na děložním čípku fyziologický nebo ne - i když předpokládám, že bych od lékařky byla na případnou abnormalitu upozorněna. Nicméně uvedení zkratky v kolonce "nález" mě trochu znervóznilo. 🙂 Jsem dva roky po konizaci děložního čípku pro chronický zánět.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o popisný nález na děložním čípku, nikoliv o patologii.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz