Snažení o miminko - zvláštní cyklus. Je možné, že jsem měla dvě ovulace?

Zodpovězené
4. bře 2024

Dobrý den,

jdu se zeptat. V úterý 13.2 jsem byla na kontrole na gynekologii - snažíme se o miminko delší dobu, byla jsem 14 DC, při délce trvání 31 dnů. Bylo mi řečeno, že ovulace už proběhla. Na levém vaječníku byl prasklý folikul bez vajíčka a tekutina. Pravý byl normální. Rozhodla jsem se dělat ovu testy i tak a postupně mi čárka sílila a včera pozitivní ovu test.

Je možné, že jsem měla dvě ovulace?

Kdy popřípadě je vhodné dělat nejdříve těhu test ?

Děkuji 🌹

Dobrý den,

dvě ovulace být mohou - dvojvaječná dvojčata.

Ovulační testy se nedoporučují provádět - jsou nespolehlivé a pokud má pár pohlavní styk alespoň 2x týdně, tak i zbytečné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz