Genitální opar. S čím máte kladné zkušenosti?

Zodpovězené
30. zář 2019

Dobrý den,

moje otázka není gynekologická, ale podle mých informací je postup stejný.

Manželovi se před nějakou dobou udělal genitální opar - x červených flíčků na žaludu penisu. Hodně ho to svědí a pálí. Byl s tím u urologa a ten mu doporučil Herpesin mast. Ta zabírá, ale do pár dní je to zpět.

Je to tedy spíš na celková antivirotika?

A můžete mi poradit přípravek na posílení imunity, se kterým máte kladnou zkušenost?

Děkuji!

Dobrý den,

vlastní zkušenosti s léčbou nemám, ale ve světě se k acycloviru (nebo podobným virostatikům) někdy přidává imiquimod (Aldara).

http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.ph...

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň