Přehřátí v ranném těhotenství. Nemohla jsem ublížit miminku?

Zodpovězené
5. únor 2024

Dobrý den, pane doktore,

dnes jsem přes den usnula v oblečení - triko s dlouhým rukávem a zateplené legíny - a pod peřinou a vzbudila se po 2 hodinách vedrem. Jsem na začátku 5. týdne a mám velký strach, jestli jsem takovým přehřátím miminku neublížila.

Děkuji

Dobrý den,

miminku jste určitě neublížila. Teplota tělesného jádra je stabilní, a to, že byste zvýšila svoji tělesnou teplotu nad bezpečnou mez, se jednodušše stát nemůže.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz