Nadměrný hluk v těhotenství. Mohl ublížit sluchu miminku?

Zodpovězené
10. dub 2024

Dobrý den,

mám otázku ohledně hluku v těhotenství. Manžel vrtal příklepovou vrtačkou do panelu, neuvědomila jsem si to a asi půl minuty jsem mu přímo u toho asistovala s vysavačem.

Mohl tento hluk ublížit sluchu miminku?

Jsem 29. tt.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Miminko je v děloze poměrně dobře chráněno, část hluku zeslabí Vaše břišní stěna, část plodová voda. Při takto krátké expozici bych se tedy neobával negativního vlivu na miminko. Nicméně, snažte se expozici takovýmto silným hlukům v maximální možné míře vyhýbat.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz