Hlasitý zvuk a miminko. Mohlo dojít k poškození sluchu?

Zodpovězené
10. zář 2023

Dobrý den,

myslíte, že jsem mohla poškodit sluch miminku, pokud jsme mu pouštěli od narození na telefonu bílý šum (zvuky moře, vody, déště atd.) a měli telefon položený kousek od miminka a hlasitost na maximum?

Většinou se u tohoto jen uklidnilo. Jednou jsme i byli na oslavě, kde hrála hlasitá hudba. Teď mě to zpětné hrozně mrzí, že jsem ho tomuto vystavila, jenže jsem předtím nevěděla, že mu tím mohu ublížit.

Myslíte, že jsem mu tím mohla poškodit sluch?

Moc děkuji. 🥺

Dobrý den,

riziko poškození sluchu závisí na síle hluku (hladina akustického tlaku udávaná v decibelech) a na délce expozice hluku.

Čili záleží na tom, kolik je Váš telefon schopný vyrobit decibelů hlasitosti a na délce expozice.
Opět u poslechu hudby záleží na decibelech a době trvání.

Na internetu se dají najít tabulky, dle kterých si můžete najít, jaká doba při urcité hladině akustického tlaku je ještě bezpečná.

Obecně si ale myslím, že by k poruše sluchu ve Vámi zmiňovaných případech dojít nemělo.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká