Jak mám ukončit odsávání?

Zodpovězené
22. dub 2024

Dobrý den,

měla bych na Vás prosbu o radu ohledně kojení. Kojím 16měsíční děťátko odsáváním, čili jsem 16 měsíců odsávala. V této době odsávám už jen jednou denně.

Jak mám ukončit odsávání?

Bojím se, že když daný den neodsaji, tak dostanu zánět.

Děkuji

Dobrý den,

pokud chcete odstavit, pak odsajte jen ve chvíli, kdy ucítíte nalitá prsa. Odstajte jen do pocitu úlevy. Klidně můžete i častěji přes den, ale jen do úlevy, někdy stačí pár kapek třeba jen ručně. Prsa můžete chladit, pít mátový či šalvějový čaj. Cca po týdnu se laktace výrazně sníží a poté postupně úplně ustane.

Gratuluji ke krásnému dlouhému kojení a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová