Existuje lehký a prostorný sporťák pro velkého syna?

Zodpovězené
30. črc 2022

Ahoj,

jako hlavní kočárek mám doma Thule Urban Glide 2, ale potřebovala bych něco praktičtějšího na pochůzky po městě, při kterých mi Thule trochu leze na nervy. Tedy hlavně jeho těžko dostupný košík a celkově šířka Thule. Teď mám bazarový Joie Mytrax a v podstatě jsem s ním spokojená, tedy až na jeho vyšší hmotnost, špatné řešené odnímání madla, rukojeti a nafukovacích kol. Kvůli ním jsem ho původně koupila, ale mám štěstí na defekty. Tak ten bych prodala.

Mé požadavky:

  • nižší hmotnost,
  • snadné ovládání jednou rukou,
  • prostorné sezení (syn v roce vypadá na rok a půl),
  • aby vydržel do konce kočárkování (tedy alespoň 22 kg nosnost, syn je těžší),
  • dlouhá stříška na spánek,
  • úplný leh (nebo alespoň jako Thule),
  • bezúdržbová kola,
  • užší kočárek na dobré chození mezi regály,
  • ať zvládne i horší městský terén (dlažební kostky, výmoly), případně lehký travnatý terén (syn rád usíná při jemném drncání po trávě),
  • kvalitní rukojeť (při Joie mám pocit, že se mi ta rukojeť jednou zlomí při najíždění na obrubník, mám ji ráda výše),
  • dobře dostupný košík.

Manžel má 180 cm a já 170 cm.

Kočárek budu kupovat bazarový, ale ať není moc drahý. Tak cca do 5 000 Kč.

Existuje takový kočárek, nebo jsem moc náročná?

Děkuji

Ahoj,

upřímně, při takových požadavcích a nízké pořizovací 5 000 Kč cenovce, je to masakr.

Ale přece jsem tady v našem modro-koníkovském bazaru něco našla.

Prohlédni si kvalitní model Baby Jogger City Mini GT. Je prostorný, lehký a vydrží Ti do konce kočárkovacího období.

Podobnými bratrskými modely jsou Baby Jogger City Mini nebo Baby Jogger City Mini 4.

Upozornění: Sice mají v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jejich kola a odpružení jsou však vhodné nejen do města, ale i do lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jejich možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka