Existuje náhrada za Joie Mytrax?

Zodpovězené
31. říj 2023

Ahoj,

až se narodí druhé miminko, tak budeme mít 3letého syna. Je to kočárkový typ na spaní. Doufám, že za půl roku už nebude spát. Doma mám kočárek Joie Crosster a Joie Mytrax (ke střídání podle terénu). Oba mají kompatibilní hlubokou korbu Ramble. Velkou škodou je jejich neotočnost, u Mytraxu špatný přístup do košíku a absence větrání ze zadní strany stříšky. U Crosstera je to robustnost, jinak ho miluji všemi 10ti.

Co najít, pokud by mi ty nedostatky začaly vadit a chtěla bych je vyměnit?

Požadované parametry:

  • kompatibilnost s vajíčkem Cybex Aton Q,
  • cena - jsem za bazarové do cca 6 000 Kč,
  • terénnost (Mytrax je poněkud chrastivý a tvrdší, ale odpružený),
  • odpruženost,
  • otočnost v obou směrech,
  • skládání jednou rukou se sportovní částí,
  • dvojkombinace,
  • velká stříška XXL,
  • košík XXL,
  • větrání,
  • skoro úplný leh až leh,
  • polohovatelné nožičky,
  • posuvné madlo a odnímatelné madlo na jednu stranu pro dítě výborný bonus,
  • dlouhá ložná plocha - ať je do konce kočárkování,
  • připojení skejtu pro sourozence,
  • může být tříkolka, pokud taková existuje.

Děkuji

Ahoj,

je mi to líto, ale máš příliš mnoho požadavků na dvojkombinaci a příliš nízký rozpočet.

Prvním blokem je hlavně podmínka kompatibility starší autosedačky, která se již déle nevyrábí. POZOR na překročení životnosti používání autosedačky, ta je maximálně 6 let od prvního použití (v autě či na kočárku).

Pokud autosedačku vůbec nebudu brát v úvahu a ani cenu, tak požadavky splňuje model Milu Kids Vivaio. Ten je momentálně v doprodejích za super cenu.

Případně si prohlédni podobný model X-Lander X-Pulse.

Zaměř se spíše na novější kočárky, které by Ti mohly vyhovovat. Ale polohovací dětské madlo nečekej, protože jen málo výrobců ho stále vyrábí. A také nečekej propojení s autosedačkou Aton Q.

Prohlédni si kočárky Kunert Lazzio, Graco Evo XT, Petite&Mars Grand II nebo BabyActive Mommy.

Případně si prohlédni model Joie Versatrax, ale nečekej dlouhou stříšku XXL rozměrů. Je to cenově dostupný kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují převážně ve městě. Má lehkou a docela kompaktní konstrukci s výbornou manipulovatelností umožňující ovládání jednou rukou. Zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení je otočné a nekorýtkového typu. To znamená, že jej lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Hluboká vanička a sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka