Peníze, stavební spoření, úvěr. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
19. lis 2021

Dobrý den,

měla bych dotaz. Mám stavební spoření a chtěli bychom jej vybrat a peníze použít na stavbu. Ale tím by se zrušilo stavební spoření a udělala by se nová smlouva s tím, že by se dále platilo. A když bychom chtěli, tak by byla možnost úvěru. Ale podle poradce... do 1 000 000 Kč bychom ho dostali, ale kdyby jiný, tak by se muselo ručit nemovitostí.

Je to dobré?

Děkuji

Zdravím Vás,

nerozumím moc Vašemu dotazu, zkuste prosím popsat trochu lépe nebo případně zavolejte. Pokud chcete úvěr ze stavebního spoření, tak dnes už není moc podstatné, jestli ho máte nebo se stavební spoření zakládá součástí smlouvy u nového úvěru. Stavební spořitelny bez ručení nemovitostí nabízí až 2.500.000 Kč. Samozřejmě na tak vysoký úvěr je potřeba mít dostatečné příjmy. Pokud potřebujete peníze na rekonstrukci, tak se může žádat úvěr například u 2 stavebních spořitelen a získat tak více než 1 milion bez ručení danou nemovitostí.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Hromek
zdenek.hromek@partners.cz