Endometrióza. Může se mi vrátit?

Zodpovězené
4. lis 2019

Dobrý den,

endometriózu jsem prodělala ve věku 17 let. Doktorka mi řekla, že by bylo dobré otěhotnět do věku 25 let, protože by se mohlo stát, že bych měla nějaké problémy s otěhotnením. Po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla do 5 měsíců, nechali jsme tomu volný průběh. Nyní mám 29 let a 2,5letou dceru.

Myslíte, že bych mohla mít podruhé problém s otěhotněním skrz tu endometriózu? Menstruaci mám první dva dny strašné bolestivou, ale to jsem měla vždy.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Může, ale nemusí. Jednou už jste otěhotněla a máte dítě. V případě, že plánujete další dítě, doporučila bych neodkládat to na dlouho.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz