Hypotéka ve 100% výši, máte zkušenost?

tomici
18. srp 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s hypotékou ve 100% výši? Jde o to, že bychom chtěli vlastní domeček či byt (spíše ten dům), ale našetřeno bohužel nic nemáme. Moje malé úspory padly na zařízení do bytu, teď jsem na MD, přítel má práci stálou, ale trochu se zadlužil, takže na našetření nebude čas - to bychom byli v podnájmu dalších 5-6 let... ☹ Dala vám banka hypotéku ve 100% výši nebo jak jste řešily, když jste těch cca 15% neměly naspořených? Děkuju za odpovědi. Neorientuju se, tak zatím zjišťujeme informace a tak 🙂

aja123
18. srp 2015

@tomici zkus zjistit, zda by lépe nevyšla kombinace překlenovacího úvěru ze stavebního spoření a hypotéka. Máme to takto zkombinováno a vychází to nejlépe. 😉

mirusajda
18. srp 2015

Zkus hypoteční kalkulačky, třeba na hypotecnibanka.cz, jsou tam dvě, buď podle jedné zjistíš, jakou maximální výši hypotéky si můžete s vašimi příjmy a závazky dovolit nebo ta druhá, kam naklikáš 100% částku a 100% hodnotu (čili chcete dům za cca 2 miliony a půjčíte se taky 2 miliony) a vyjede ti výše splátky.

lenickakl
18. srp 2015

Já v prosinci dostala hypo na 100%

lenickakl
18. srp 2015

Nejlepší je kontaktovat hypotečního makléře a ten vám pomůže vybrat tu nejlepší variantu. Mně hypo komplet celou vyřídila paní z Golem finance.

tomici
autor
18. srp 2015

@aja123 My právě žádné spoření ani jeden nemáme :-/ Spoříme akorát pomaličku malému na spořící účet, ale tam je zatím asi 8 tis a sahat na to nechci...Jsou to penízky malého 🙂

kacca11
18. srp 2015

Na ziskani 100% hypoteky byvaji hure splnitelne podminky, takze bych se obavala, ze s dluhy a tebou na MD vam ji jen tak nekdo neda. Mate vubec predstavu, jak byste zvladali splacet?

tomici
autor
18. srp 2015

@lenickakl A můžu se zeptat na kolik sis brala? Splácíte předpokládám s přítelem/manželem 🙂 Dá se to utáhnout při MD? Já se toho právě docela bojím, aby to nebylo vyloženě z ruky do huby, i když chlap vydělává docela slušně v poměru s jinýma chlapama co znám 🙂

lenickakl
18. srp 2015

@tomici brala jsem si ''jen'' 640 tisíc.. Kupovala jsem 3+1 v menším městě.. Hypotéku jsem si brala na sebe a splácím ji sama. Zatím děti nemáme, ale teď zrovna počítáme, aby to šlo v blízké době.. Myslím, že nebude problém.. Splácím bez pár korun 2700 měsíčně.

mpbk
18. srp 2015

Pokud má manžel/přítel dluhy tak Vám málokterá banka půjčí. Je opravdu dobré zvážit, jestli to budete schopni splácet a kolik si chcete půjčit.

evaviki
18. srp 2015

Dnes se uz ne vzdy vyplati kombinace hypo do 85% a stavebka.. Hodne zalezi na sume, kterou potrebujes.
100% hypo dava mbank, HB, KB.. Ceska sporka jenom svym klientum..
Kdyz bys chtela vic info, klidne posli do IP, muzu ti to spocitat..

kacca11
18. srp 2015

@evaviki nam se tedy hypo v kombinaci s uverem ze stavebka zdaleka nevyplatila.

lenula4
18. srp 2015

Splátky lze přizpůsobit když už jí dostanete ale jak píše @kacca11 nedávají to každému, zvlášť ty na MD a s popř. nějakýma dluhama..jenže jenom splátkou za hypotétku to nekončí. Je potřeba platit pojištění bytu, potom určitě nějaký fond oprav v domě, plyn/elektrika, voda atd. atd.. Takže ikdyž splátka hypotéky se relativně dá, je k tomu spoustu dalších výdajů, který vem na vědomí, chce to počítat a počítat.

evaviki
18. srp 2015

@kacca11 jj, proto to pisu, ze uz to tak neni vzdy. 🙂 dnes jsou totiz uroky daleko nizsi a rozdil neni tak velky, aby se to vzdy vyplatilo.. V nekterych pripadech ano, ale je to uz minimum..

tomici
autor
18. srp 2015

@mpbk Ten dluh je menší a splacený bude za pár měsíců 🙂 Právě to budeme brát až se to splatí, dřív by mě to ani nenapadlo 🙂 Hypotéku jen s ,,čistým štítem" 🙂

lenka5731
18. srp 2015

Bez konkrétních částek a okolností ti těžko někdo poradí. Pokud máte adekvátní, tzn. nadstandardní příjmy, tak není problém 100% hypo i pokud už přítel nějaký dluh má, jinak spíš těžko.

aja123
18. srp 2015

@tomici nemusíš mít založeno a naspořeno na stavebním spoření. Když si ho založíš, tak můžeš hned čerpat překlenovací úvěr, i když nemáš ještě nic naspořeno. Zkus si to opravdu prověřit, je to nejlepší řešení. 100% hypo je strašně nevýhodné.

qz
18. srp 2015

Dostali jsme od RB, ale pred 7 lety. Nevyplatilo se to, ale dnes jsou sazby o neco lepsi. Dava to uz jen malo bank a jsou docela prisne. Ale kdyz to jinak nejde... ☹

lenickakl
18. srp 2015

Mně teda vycházela 100% hypo nejlépe.. 🙂 ale tak nejspíš záleží na konkrétní situaci no 🙂

domca89
18. srp 2015

Zkuste banku u které máte účet. Příteli tam schválili 100% hypotéku jen na základě financí přicházejících na účet.

ninive211
18. srp 2015

Otázkou je, co je to "trochu se zadlužil, takže na našetření nebude čas". Každý dluh se samozřejmě (negativně) odrazí v klientově bonitě (schopnosti splácet), banky většinou neřeší třeba kontokorent do 5000, ale dle úvodního příspěvku to vypadá, že dluhy jsou vyšší, když se budou splácet i několik let, takže tohle určitě banka vezme do úvahy. Samozřejmě i v případě, když by vám nakonec banka 100% hypotéku přiklepla, tak s o dost vyšším úrokem (i vzhledem ke snížené bonitě - žena na MD, muž s dluhama). No a primárně samozřejmě záleží, jaké čisté příjmy i po zaplacení těchto dluhů jako rodina máte (pokud máte třeba 40 tisíc čistého, tak bych se nebála, že by vám 100% hypo nedali). Být vámi, kontaktovala bych nějakého nezávislého finančního poradce, ke kterému zároveň máte důvěru, ať vám zjistí, jaké jsou vaše možnosti.

mpbk
18. srp 2015

@tomici To sice ano, ale záleží kde se zadlužil. Zdali to došlo až tak daleko, že má například exekuci, tak si hypotéku jen tak nevezme. Nebo dluží někde nějakýmu kamarádovi a prostě mu to splácí.

Asi bych taky přemýšlela, z jakého důvodu se zadlužil, když píšete, že má slušný příjem. Aby se to za chvíli neopakovalo zase. Ale to už je jen na Vás.

lenickakl
18. srp 2015

No pokud je to nějaká krátkodobá řádně splácená bankovní půjčka, tak tam by problém snad být neměl.. Taky splácím auto a mám kontokorent a nijak se to na schválení hypotéky nepodepsalo.. Ale zase já jsem byla svobodná a žádala o hypo sama

zednice
18. srp 2015

@tomici záleží i na bance čs 100% hypo na dům nedává.....

tomici
autor
18. srp 2015

@domca89 Přítel má českou spořitelnu a už jsme se nezávazně ptali, paní říkala, že to lze, ale do budoucna se snad chystá to, že budou dávat jen 85%, tak nevím no :-/ Jiná varianta je si těch 15% půjčit jako půjčku a zbytek dobrat hypotéku, ale asi záleží, jak to vyjde se s plácením no, ale zase splácet 2x... to se mi nechce ☹

domca89
18. srp 2015

@tomici Na druhou stranu pokud si vezmete půjčku a potom budete chtít hypotéku, tak pokud ji přiznáte při žádosti o hypotéku, nemusejí vám dát takovou výši jakou budete chtít.

lenickakl
18. srp 2015

Spořka myslím dává 100% jen svým klientům, jak už tady bylo řečeno, ale do budoucna se prý chystá 100% hypo zatrhnout úplně všude.. No ještě, že jsem to stihla 😀

tomici
autor
18. srp 2015

@mpbk Není to nic extra, má kontokorent a dostal se do minusu nějakých 50 tis... prostě neumí zacházet s penězi a začal dělat blbiny, vím o co jde, sám přiznal, že je vůl, ted už je účet společný a vedu peníze já, myslím že už kvůli malému by to znova neudělal, ptž jsem mu řekla, že jestli se to bude ještě jednou opakovat, tak u mě skončil... V tomhle už mu věřím, mělo by to být dorovnané snad do půl roka plus minus a postupně se taky mění a zmenšuje hranice kontokorentu, aby se to právě neopakovalo... 🙂 a nechá se jen hranice -10-15 tis, kdyby náhodou byly velké neočekávané výdaje 🙂

tomici
autor
18. srp 2015

@domca89 To je taky fakt :-/ Je to jen jedna z možností no, nemáme ani pozemek ani naspořeno, tak je asi lepší jít do té 100% hypotéky, ptž se to určitě vyšplhá nad 2 mil i s tím pozemkem, ne-li více ... ☹

tomici
autor
18. srp 2015

@lenickakl To nám právě říkala i ta paní, jak jsme se nezávazně ptali, že do budoucna už to nepůjde. A úroky nám říkala že by měly být tento a příští rok nejlepší na hypo a pak se to má zase zvedat...

tomici
autor
18. srp 2015

A ještě se chci zeptat, chtěli po vás vždycky doložení příjmu při té žádosti nebo jim stačil obrat na účtě?? 🙂