Porodné od roku 2015, máte informace?

lhubajda1
5. únor 2015

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda nemáte některá informace o porodném v roce 2015. Termín porodu mám únor 2015. Vím že se počítá čtvrtletí zpět: tedy řijen, listopad a prosinec. Celé těhotenství jsem byla na rizikovém těhotenství, otce mám udaného ale nežijeme spolu ve společné domácnosti ani nemáme společný trvalý pobyt. Tím pádem jestli si to nemyslím špatně bych měla být posuzována jako samoživitelka, i když bydlím s rodiči? Poraďte děkuji moc.

ronyx
5. únor 2015

Kalkulačka je tady,když tak koukni http://kalkulacka.org/kalkulacka-porodne-od-rok... co se týče otce,mám ten pocit,že i když nemáte společný trvalý pobyt a nežijete spolu,počítá se jeho příjem.Já to tak taky u prvního měla.Na sociálce se tě budou ptát,zda se otec bude podílet na výchově atd.. To bys asi vyloženě musela mlžit,že se s ním stýkat nebudeš a o dítě se nemíní starat.

lhubajda1
autor
5. únor 2015

@ronyx Ahoj, děkuji za odpověď. No tak to mlžit nebudu 🙂 nestojí mi to pak za nějaké potíže ale děkuji 🙂

kenny53
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gagusza
19. únor 2015

Zdravím,

tak to mě zaráži :D taky se mi blíží termín porodu a tak trochu jsem počítala s porodným :D jsem tak na tom stejně jak paní, která se dotazovala.. jsem samoživitelka, bydlíme sami. A ditě chceme mít společnou výchovou.. tak mě udivuje, že budou chtít i jeho příjem :D a nedostanu porodné za co pak miminku můžu něco pořidit případně příspět i sobě na nové vozidlo.. je to opravdu škoda jelikož u některých lidi se tato situace ani nezvažuje jelikož nikdy nesáhli na praci.. prominte za chyby a udiv ale jsem tim tak rozhozcena a narok na porodne by mela mit kazda rodicka ... je to smutne .. :_(

texetka
20. únor 2015

Já bych naopak porodné zcela zrušila a nahradila ho pouze odpočtem z daní - jako u hypotéky .

klispina
24. únor 2015

Zdravím mám dotaz k porodnému. Od ledna se mi vypočítává můj a přítelův plat, ohledně nároku na porodné. Přitel má pohyblivá 1300-13500. Já mám nemocenskou 4600. Ale vzhledem k tomu, že mi poslední 3 měsíce nechodila a ja si neměla jak odkládat na potřeby pro miminko, jako je kočárek, postýlka atd. V lednu mi teda přišlo zpětně 12000 což je za 3 měsíce nemocenské. A díky tomu přesahujeme hranici nároku na porodné. Může se pak při vyřizovaní porodného nak bránit, abych měla nárok, že to jsou peníze posláne zpětně za říjen a listopad? Slyšela jsem, že díky tomu jedna maminka nárok něměla. Děkuji 🙂