Vratka daně. Počítá se jako příjem?

Zodpovězené
26. bře 2022

Dobrý den,

mám dotaz ohledně vrácení daně a příspěvku na bydlení. Minulý rok (2021) jsem byla bez příjmu (těhotenství, říjen porod) a brali jsme příspěvek na bydlení. Na 1. čtvrtletí 2022 nám příspěvek na bydlení odebrali. V dubnu chci opět zažádat o příspěvek (zvedli nám nájem a zálohy na vše o docela dost). Manželovi v únoru vrátili daně za mě (neměla jsem výdělek), něco málo asi dostal zpět i kvůli tomu, že byl na neschopence (v karanténě 14 dní), jinak celou dobu pracoval.

Počítá se vrácená daň jako příjem?

Manžel pracuje jako zaměstnanec, já mám rodičák a přídavky na 2 děti.

Děkuji za odpověď.

Hezký den,

ano, vratka daně je započitatelný příjem pro dávky státní sociální podpory.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice