Je byt v SJM?

Zodpovězené
10. lis 2023

Dobrý den,

před svatbou muž vlastnil družstevní byt napsaný na jeho jméno. Po svatbě se byt za úplatu převáděl do osobního vlastnictví, opět pouze na jeho jméno. Zajímá mne, zda-li, když byl převod po svatbě, je nyní byt v SJM.

Děkuji

Dobrý den,

družstevní byt nebyl napsán na jméno manžela, ale manžel vlastnil jenom členský podíl v družstvu, který byl napsán na jeho jméno. Když byl převod po svatbě, je možné, že byt patří do SJM. Záleží, z jakých prostředků byla čerpána úplata - zda se jednalo o výlučné peníze manžela nebo šlo o peníze, které již patřili do SJM.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44