Roste miminku zoubek? Má nateklé dásně.

Zodpovězené
12. srp 2019

Zdravím,

chtěla jsem se zepta, zda je možné, že by to byl zoubek? Už jsem celá nešťastná, malej krásně prdi, kaká, prostě vše. Ale jednou za čas mu nateče spodní dáseň a je zle, nechce pít vodu ani UM. Má na dásni malé bílé tečky v prostoru, kde normálně roste jednička. Já nemůžu nic nahmatat, ale když mu na tu dáseň sáhnu, tak hned řve.

Mockrát děkuji!

Dobrý den,

pokud dáseň v místě jedniček nateče, je citlivá, může to být signál, že se zoubky budou prořezávat. Rychlost je ale u každého dítěte individuální, někomu se prořeže ve 4 měsících, někomu až v roce.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová