Analgosedace při kojení. Je to možné, nebo se musí počkat, až přestanu kojit?

Zodpovězené
30. srp 2021

Dobrý den,

mým zubařem mi bylo doporučeno vytrhnutí horní rozpadlé stoličky v analgosedaci/narkóze vzhledem k náročnosti. Trhal mi 5 nahoře a hodně se u toho zapotil a i přes veškerou snahu mi zanechal kus, který byl přirostlý ke kosti a tak se musí i tato část ještě dodělat. Rána se dobře zahojila, ale poté jsem otěhotněla a doktor řekl, že to odložíme.

Zub je mrtvý, ale ráda bych se zeptala, zda je možné zub již teď vytrhnout. Stále totiž ještě kojím. Již né plně, ale uspávání a noční kojení je stále.

Dá se to nějak vyřešit, nebo musím počkat, až přestanu kojit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

moc nechápu důvod, proč by se zákrok měl provádět v analgosedaci, pokud jste náročnou extrakci zvládla bez ní. Vybavení zalomeného kořene zubu v lokální anestezii lze provést i během kojení.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová