Tlak na hrudi v 1.trimestru. Není to moc brzy?

Zodpovězené
23. bře 2020

Dobrý den,

prosím o Váš odborný názor a radu.
Jsem teď v 7.tt a před cca týdnem jsem začala pociťovat tlak na hrudi, přibližně mezi prsy, který přechází až do zad v oblasti lopatek. Při hlubokém nádechu to občas lehce zabolí. Tento stav mám jak po pohybu, tak i když jsem v klidu. Někde jsem se dočetla, že je to důsledek toho, že děloha tlačí orgány směrem nahoru, a to způsobuje ten tlak.

Není to na 7.tt moc brzy, je-li to vůbec příznak těhotenství?

A ještě bych se zeptala...Jaká je optimální tělesná teplota v těhotenství?

Mám teď obvykle 37-37,3.

Souvisí to nějak s tím prvním problémem?

Děkuji Vám předem za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

to, co popisujete, je s největší pravděpodobností blokáda žeber. S tou Vám pomůže fyzioterapeut, který nemusí mít specializaci v ženském zdraví. Úlevou Vám může být cvičení hrudní páteře, hluboké dýchání a lehké záklony přes opěradlo židle.

Tento problém nijak nesouvisí s Vaší tělesnou teplotou.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz