Je šance na úspěšné IVF?

Zodpovězené
10. bře 2024

Dobrý den, pane doktore,

jsme před 1. IVF a já se strašně obávám, že se to nepovede.

Zřejmě je chyba u mě - zjištěna malá gonosomální mozaika 7 % a snížené AMH 1,16 - v 35 letech.
Manžel - 36 let, spermiogram na 1.
Genetika, párová genetika, reprodukční imunologie, štítná žláza, pohlavní choroby, hormonální profil - vše vyšetřeno, v pořádku.

IVF podstupujeme kvůli genetice embryí. Otěhotnět jde, ale během roku a půl 3x zamlklé těhotenství a 1x ukončeno pro VVV plodu. Už jedno zdravé dítě máme (6 let).

Je šance, že IVF vyjde?

Bojím se, že bude málo embryí a že se žádné nevrátí z genetiky.

Děkuji

Dobrý den,

ano a velká. Moc držím palce (jedno dítě už máte a mozaika není velká).

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz