Hormonální stimulace. Jak to prosím je?

Zodpovězené
16. bře 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat:
1) Jaký časový rozestup by měl být mezi jednotlivými IVF hormonálními stimulacemi? Může to být např. jen 2-3 měsíce?

2) Kdy se dají hormony po IVF hormonální stimulaci do pořádku/ původního stavu v případě, když neotěhotním?

3) Měly by být hormonální stimulace stejnými léky, nebo je to po určité době jedno, tělo se srovná a může být později stimulováno třeba jinými léky, aniž by to nějak kolidovalo?

Věk 35. Moc děkuji.

Dobrý den a díky za důvěru, budu se snažit odpovědět:

1) Jaký časový rozestup by měl být mezi jednotlivými IVF hormonálními stimulacemi? Může to být např. jen 2-3 měsíce? Ano okolo 3 měsíců.

2) Kdy se dají hormony po IVF hormonální stimulaci do pořádku/ původního stavu v případě, když neotěhotním? Do 14 dnů

3) Měly by být hormonální stimulace stejnými léky, nebo je to po určité době jedno, tělo se srovná a může být později stimulováno třeba jinými léky, aniž by to nějak kolidovalo?
Podle mě je to jedno,

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz