Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
17. led 2023

Dobrý den,

mám otázku....s přítelem se nám po celém těle vytvořily tyto pupínky, které stále hrozně svědí a často nás to svědění budí i v noci. Objevují se buď po jednom nebo ve shluku. Většinou se po rozškrábání vytvoří strup, ale stále svědí. Na kožní jsme zatím nebyli, proto se zkouším obrátit nejprve tady. Přikládám foto.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

často se takový výsev pojí s potravinovou intolerancí aka kopřivka. Velmi často takovými pupínky reagují i osoby s citlivostí na lepek.

Přeji Vám krásný den.
Pavla