Žádost na snížení alimentů. Bude mi vyhověno? Kdy zažádat?

Zodpovězené
20. říj 2020

Dobrý den,

jsem rozvedená a s bývalým manželem máme 2 společné děti 11 let a 6 let, které mu byly svěřeny do péče. Platím alimenty 9 200 Kč. Žijí s novým přítelem a v lednu čekáme miminko. Jde mi o to, že až budu pobírat rodičovský příspěvek cca 9 000 Kč, nebudu schopná takovou částku platit.

Když podám žádost o snížení alimentů z důvodu snížení příjmů a novým vyživovacím povinnostem na miminko, zda mi bude vyhověno nebo se stále bude počítat příjem za poslední rok.

A kdy popřípadě můžu o snížení zažádat?

A ještě jedna otázka, zda se náhodou nebude počítat do výpočtu alimentů příjem i mého nového partnera, když máme společné bydlení.

Děkuji

Dobrý den,

určitě můžete o snížení výživného požádat soud, jak soud rozhodne však bohužel nelze předvídat.
Soud přitom přihlíží také k tomu, s kým sdílíte společnou domácnost, ale přihlíží, není to směrodatné a přímo do výpočtu výživného se příjem partnera nezapočítává.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441