Výživné. Bude jej stát vymáhat po rodičích, kteří neplatí?

Zodpovězené
27. srp 2021

Dobrý den,

je pravda, jestli stát bude platit výživné za rodiče, který neplatí a pak po něm vymáhat?

Děkuji

Dobrý den,

od 1.7. 2021 mohou rodiče, kterým nejsou hrazeny alimenty dle rozsudku o výživném, žádat o náhradní (zálohované) výživné. O náhradní výživné si lze zažádat na úřadu práce a je možno získat částku ve výši 3.000 Kč na jedno dítě po dobu 2 let (záleží, jakou částku máte stanovenou v rozsudku). Alimenty od státu by pak měl po dlužníkovi vymáhat úřad práce.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441