Manžel dost pije. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
14. říj 2020

Dobrý den,

manžel si vždycky rád dal nějaké to pivo, vždycky to sváděl na stres a prostě se mu potom lépe spí. Poslední 2 roky je to vlastně už nonstop. Jestli si jednou týdně nedá pivo, tak je to moc. Někdy si dá třeba 2, většinou ale takové 4 zvládne. Sedí sám v garáži, poslouchá muziku a pije. Ale tvrdí, že nemá problém s pitím. Já si myslím, že ano. Nevim, jak ho přesvědčit, aby ubral. Pořád to svádí na stres.

Děkuji za radu.

Hezký den,

to, co popisujete, určitě může značit problém, ale také nemusí, je určitě dobré se u toho zastavit a zamyslet se nad tím... Způsobuje mu pití nějaké potíže v reálném životě? Zanedbává povinnosti, koníčky, zájmy? Není schopen naplnit, co se od něj očekává? Má pití vliv na jeho zdraví?
A samozřejmě dále? Jak jinak by mohl pracovat se svým "stresem"? Můžete mu v tom i Vy nějak pomoci? Je něco, co můžete dělat společně, jako pár, místo toho, aby sám seděl a pil v garáži?
Pokud máte pocit, že na otázky z první časti jsou odpovědi ANO, bylo by dobré zvážit návštěvu ambulance odborníka. Bohužel to ale manžel musí chtít, minimálně se tam jít osobně poradit, zda vlastně se jedná o problém či nikoliv.
Přeji mnoho zdaru.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová