Jak být sdílný bez alkoholu?

Zodpovězené
3. lis 2020

Dobrý den,
přítel je naprosto k sežrání, když se trošku napije, najednou je sdílný, uvolněný a zábavný. Ale to je max. dvakrát do měsíce. Rozhodně nechci, aby pil víc, můj vztah k alkoholu je velmi rezervovaný, mám z alkoholu dost respekt, a taky mě nebaví, že je druhý den protivný.. Takže se chci zeptat, jestli nejde toho stavu nějak docílit i bez alkoholu, nejlíp aspoň třikrát týdně.

Předem děkuji za odpověď.

PS: Jsme spolu 10 let a bylo to tak vždycky.

Hezký den,

ravděpodobně je přítel obecně spíše introvertní a alkohol v něm uvolňuje zábrany.... Pokud je to skutečně povahou, tak s tím spíše nic dělat nejde. Můžete o tom s ním mluvit, může on sám zkusit pátrat, zda je takové povahy, nebo zda to jsou třeba "jen" nějaké naučené autokorekce, kterých by se případně mohl zbavit. V tom by případně mohl nápomoci nějaký terapeut či kouč.
Určitě by nebylo vhodné více pít jen z tohoto důvodu. Přeji příjemný večer.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová