Silný výtok. Jak dlouho mám používat Gynimun? Nebo mám raději zkusit něco jiného?

Zodpovězené
22. únor 2024

Dobrý den,

jsem tři měsíce po porodu a přes měsíc mě trápí žlutý výtok bez zápachu i svědění. Výtok je silný, musím používat intimku i na noc. Mám za sebou návštěvu na gynekologii i odebraný stěr, který je negativní. Vše se zdá v pořádku. Byl mi doporučen Gynimun intim care, který aplikuji pět dní a nevidím žádnou změnu k lepšímu. Občas mi přijde výtok spíše větší.

Jak dlouho mám Gynimun používat? Nebo mám raději zkusit něco jiného?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

já bych doporučoval řádnou diagnostiku Vašeho "vaginálního dyskomfortu" (do kterého se i takovýto výtok řadí) a tou je mikroskop (MOP) - dle doporučených postupů. Neměřili Vám aspoň pH? Pokud nebylo nic na kultivaci, stále to může být bakteriální vaginóza, na kterou by sice Gynimun intim mohl pomoci (a proto doporučuju ho dobrat), ale také nemusel.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň