Porod císařským řezem. Je možné si o něj říct kvůli předchozím komplikacím?

Zodpovězené
26. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda si lze říct o císařský řez. První dítě jsem rodila přirozeně, ale měla jsem komplikace po porodu (prasklá cévka a kolabovala jsem, následně transfúze). Mám z tohoto důvodu strach rodit přirozeně a mám na genitáliích křečové žíly.

Myslíte, že je to možné?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

porod císařským řezem má stanovené indikace, podmínky a kontraindikace. Nelze si tedy o něj říci.
Je potřeba s Vaším porodníkem otevřeně prodiskutovat Vaši situaci. On poté individuálně posoudí a prodiskutuje s Vámi, zda je císařský řez u Vás indikován.

S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz