HA antikoncepce. Myslíte, že se HA vstřebala a že můžu být v klidu?

Zodpovězené
21. bře 2024

Dobrý den,

vzala jsem si HA Sylviane, obvykle v čas, jako vždycky a všechno bylo v pořádku, jenže jsem pak jen jednou, ale hodně zvracela 6 hodin a čtvrt hodiny na to, co jsem si prášek vzala. Vím, že bych musela zvracet do 3-4 hodin po užití HA, jako u většiny antikoncepcí, ale pro jistotu se ještě ptám.

Myslíte, že se HA vstřebala a že můžu být v klidu?

Jo a ješte si nejsem jistá, jestli jsem neměla lehký průjem (pár minut po zvracení). Myslím, že na 99,9 % ne, ale radši se pro klid zeptám.

Nevadilo by, kdyby se stalo obojí a jsem chráněná?

Děkuji

Dobrý den,

pokud jste si vzala antikoncepci a zvracela až 6 a 1/4 hodin po jejím užití, tak antikoncepční účinek není snížen.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz