Částečné odloučení plodového vejce. Je šance, že se těhotenství udrží?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se prosím zeptat... Jaká je šance, že se udrží těhotenství s částečným odloučením plodového vejce? Je šance, že se vstřebá?

Dnes jsem byla na kontrole u dr,, těhotenství dle ovulace 7+0, podle ult 6+5 ❤️. "Miminko" má skoro 8 mm a srdíčko bije o stošest, tam žádný problém neshledán❤️. Jenže je tam jiný problém, co zarazilo paní doktorku... Nad plodovým vejcem je částečné odloučení 😞. Dr říkala, že to odloučení pravděpodobně bude naplněné krví a je velká pravděpodobnost, že začnu špinit nebo krvácet... Dala mi léky na krvácení a jak se objeví nějaký náznak, mám to hned začít zobat, a pokud to krvácení bude větší, tak hned na kontrolu ke své dr. nebo do nemocnice ...

Utrogestan beru od //, kvůli předešlým problémům v těhotenstvích... Mám mít klidový režim... Jenže s malými dětmi doma, to ne vždy jde, ale snažím se posedávat, polehávat 🤷. Na další kontrolu mám přijít za 3 týdny, že do toho nechce nějak často dloubat...

Přikládám fotku, kde je to odloučení vidět... Jaké prosím bývají prognózy u této komplikace?

Podle paní doktorky, by se to mělo vstřebat, ale mám na sebe dávat velký pozor... Jaký je váš názor?

Ještě jedna otázka prosím...Z čeho odloučení mohlo vzniknout? Děti doma nezvedám, sex nebývá, na dlouhé vycházky nechodím....

Moc děkuji za více informací ohledně částečného odloučení... U paní doktorky jsem z toho byla tak mimo, že mě nic nenapadlo... Mám strach, že o miminko přijdeme a potratím 😞.

Dobrý den,

musím Vás zklamat. Individuální prognózu stanovit medicína neumí.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz