Mohu během těhotenství kojit starší dítě? Nechci ohrozit miminko v bříšku.

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

jsem těhotná a ještě kojím starší dceru. Zatím nemám žádné problémy. Můj první porod proběhl už ve 26. týdnu těhotenství a miminko nám zemřelo. Druhé těhotenství jsem měla rizikové a celé proležené. Třetí těhotenství jsem proležela od poloviny. Druhé a třetí těhotenství skončilo pěkně v termínu se zdravými miminky.

Mohu během těhotenství kojit starší dcerku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den.

Myslím, že můžete. Kojení samo o sobě není v těhotenství rizikové. Pokud by bylo, zpravidla dojde k samovolnému odstavení nebo je mamince kojení tak nepříjemné, že kojit přestane. Samozřejmě ještě doporučuji probrat s gynekologem, protože neznám příčiny rizikového těhotenství a nejsem odborník v této problematice.

Přeji zdravé těhotenství a pohodový porod.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová