1,5měsíční dcera má po chřipce problém s kojením. Jak jí můžu pomoci?

Zodpovězené
3. dub 2024

Dobrý den,

mám kojenou 1,5měsíční dceru. Před dvěma týdny překonala chřipku a od té doby má problém s kojením. Nepřibírá, jak má. Začne papat a po minutě spustí strašlivý řev, protože se jí chce říhnout. Toto pokračuje i 4 hodiny. Někdy má den, že do ní nedostanu nic i 7 hodin.

Snažím se stále nabízet, ale pořád je to totéž. Začne pít a hned řev a pořád dokola.

Jak jí můžu pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

trochu to připomíná začátek bojkotu s kojením. Evidentně jí něco při kojení vadí a neumí to sama vyřešit, překonat. Může/nemusí to být spojeno s nemocí, někdy to časově sice odpovídá, ale s prodělanou chřipkou nemusí potíže souviset. Pokud problém není ve slabém toku mléka, pak zkuste střídat polohy, velmi doporučuji savčí polohu. Nošení v šátku, společné spaní (i v noci je kojení problém?)

Pokud myslíte, že potřebuje odříhnout, zkuste co nejvertikálnější polohu (právě savčí by mohla být ideální).
Pokud váhově neprospívá a nebo dokonce klesá, pak můžete zkusti podat dokrm cévkou přímo na prsu. Třeba silnější tok mléka bude motivací sát. Pokud se tedy začne kojit s cévkou, pak můžete zkusit ubírat postupně množtví dokrmu, až se dostanete opět k plnému kojení.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová