Který polohovatelný sportovní kočárek je vhodný pro 20měsíční dceru?

Zodpovězené
16. čer 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit se sportovním kočárkem pro 20měsíční dcerku, která váží 11 kg a měří 86 cm.

Požadavky:

  • bude polohovatelný,
  • bude mít dlouhou stříšku proti slunci,
  • prostorný k sezení,
  • cena 5 000 - 6 500 Kč,
  • nevrzající,
  • aby měl pevná kola, protože to potřebujeme na výlety a na běžné procházky.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

pojem pevná kola většinou znamenají kola neotočná, což nevím jestli je přesně to co myslíš, protože neotočná kola jsou méně praktická na běžné procházky (z důvodu horší manipulace), doporučuji je spíše do terénu. Předpokládám tedy, že máš na mysli to, aby byla odolná a aby nehrkala 🙂.

S tímto rozpočtem bych se zaměřila na kvalitní bazarové modely. Jedním z nich je například Britax B-Motion 4 Plus, který patří k nejprostornějším kočárkům na trhu.

Podobným typem je Baby Jogger City Mini GT. Jedná se sice o trojkolku, ale je stabilní a celkově má dobré jízdní vlastnosti. Stejně jako Britax má prostorné sezení a dlouhou ložnou plochu i pro větší dítě. Nevýhodou je chybějící polohování nohou, ale dá se dokoupit.

Prostorný je i Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade ve verzi Sport, tedy s nafukovacími koly. Nemá sice odpružení, ale nafukovací kola jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují a projede tak i terén. Oproti předchozím modelům je lehčí a má extra dlouhou stříšku.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie